Kültür sanat kenti Selçuk, İzmir’in en büyük festivali GezginFest İzmir’e ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 5. kez düzenlenecek olan festival 15 – 18 Ağustos tarihlerinde Pamucak Sahili’nde 20’nin üzerinde farklı müzik türünde, 40’tan fazla ünlü sanatçı ve grubu on binlerce müzikseverle buluşturacak.

Festival kapsamında ‘Rasputin’, ‘Daddy Cool’, ‘Ma Baker’, ‘Felicidad’ ve ‘Reivers of Babylon’ gibi dünyaca ünlü unutulmaz şarkılara sahip ”Boney M” festival sahnesinde İzmirli sevenleriyle buluşacak.

Gezgin Fest, İzmir’de Hayko Cepkin, Teoman, Duman, Feridun Düzağaç, Can Bomono, Ceza, Aylin Aslım gibi isimleri dinleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Interrail Türkiye grubunun organize ettiği Gezgin Fest, 5. festivaliyle İzmir’de onbinlerce müzikseverler buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl İzmir Efes Selçuk’ta düzenlenen festival 4 gün sürecek ve 20’yi aşkın isim ve grubu ağırlayacak.

FAHRİ HEMŞEHRİ HAYKO CEPKİN DE SAHNE ALIYOR

Dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin yanı sıra, kentin kimliğini oluşturan festivalleriyle de on binlerce sanatseveri ağırlayan Efes Selçuk, önemli bir festivale daha ev sahipliği yapıyor. İzmir’in en büyük festivali GezginFest İzmir, 15- 18 Ağustos tarihleri arasında Pamucak Sahili’nde düzenleniyor. GezginFest İzmir kapsamında 15 Ağustos perşembe günü Haluk Levent ve Melek Mosso, 16 Ağustos cuma günü Hayko Cepkin ve Boney M, 17 Ağustos cumartesi günü Duman ve Selda Bağcan, 18 Ağustos pazar günü ise Teoman ve Ceza sahne alacak. GezginFest İzmir sahnesi ayrıca Kurtalan Ekspres, Feridun Düzağaç, Aylin Aslım, Redd, Hey Douglas gibi sanatçı ve grupları Türkiye’nin dört bir yanından gelen müzikseverlerle buluşturacak.

Festival için kente gelen müzikseverler denizi ve kumuyla Türkiye’nin en uzun sahilleri arasında yer alan Pamucak Sahili’nde kamp yapma olanağına da sahip olacaklar.

Önceki yıllarda; Mohsen Namjoo, Teoman, Athena, Duman, Selda Bağcan, Haluk Levent, Ezhel, Kardeş Türküler, İlkay Akkaya, Manga gibi sanatçılara ev sahipliği yapan festival; konserlerin yanı sıra dans etkinliklerine, oyunlara, atölyelere, stand-up gösterilerine de ev sahipliği yapacak.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 6b9624_3598306078244316ba847604907384c9~mv2.jpeg