Sevginin ve aşkın günü olarak bilinen 14 Şubat, Karşıyaka’da coşku dolu dans ve canlı müzik gösterileriyle kutlanacak. Karşıyaka Çarşı’nın 4 farklı noktasında yapılacak eş zamanlı etkinliklerde, binlerce kişi “Sevgililer Günü”nün heyecanını paylaşacak.

Belediyesi tarafından “Sokakta Aşk Var” sloganıyla düzenlenecek kutlamalar; tüm alanlarda yapılacak. Karşıyaka Çarşı’nın 4 farklı noktasında yapılacak eşzamanlı etkinliklerde, binlerce kişi “SevgililerGünü”nün heyecanını paylaşacak. KarşıyakaBelediyesitarafından “SokaktaAşkVar” sloganıyla düzenlenecek kutlamalar;tüm alanlarda 17.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Ayrıca Çarşı süsleme ve ışıklandırmalar ile renklendirilecek, Bisiklet Kooperatifi (BİSİKOOP) tarafından program süresince ‘BisiPano’ desteği sağlanacak. Karşıyakalılar, tüm etkinlik alanlarını dolaşacak 14 Şubat temalı pano önünde hatıra fotoğrafları çektirebilecek. Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından, #SokaktaAşkVar etiketiyle video ve fotoğraf paylaşımları ile canlı yayınlar da yapılacak.